Sedef ve Egzama İçin Evde Tedavi

2
994

Egzama , ciltte lekelerin çatlak, kırmızı, iltihaplı ve pürüzlü hale gelmesine neden olan bir cilt rahatsızlığıdır. Sedef hastalığı aşırı aktif bir bağışıklık sisteminin sonucu olan başka bir cilt rahatsızlığıdır. Cildin kalın, beyaz ve kırmızı lekeleri ile birlikte pul pul dökülmesine, iltihaplanmaya neden olur. Her iki durum da birbirinden farklı olmakla birlikte, koşulların temel nedeni aynıdır, yani zayıf bağırsak sağlığı. İkisi de ağrılı ve kaşıntılı bir cilde neden olur ve bazı gıda maddelerinin cilde maruz kalmasıyla tetiklenebilir. Lifestyle koçu yakın zamanda egzama ve sedef hastalığı ile baş etmek için doğal bir ilaç yolu paylaşmıştır.

Egzama ve sedef hastalığı için doğal tedavi

1. 2 çorba kaşığı saban tohumu veya fesleğen tohumu almanız ve onları pire haline getirerek toz haline getirmeniz gerekir . 4 çorba kaşığı çiğ veya soğuk preslenmiş hindistan cevizi yağı alın, tozu ekleyin ve bir dakika için düşük ateşte ısıtın.

Kepek hafif kaşıntı ile birlikte kafa derisi üzerinde kuruluk neden olur. Bütün bu belirtiler kış aylarında artacaktır. Bu basit ev çaresi, bu kış kepeklerden kurtulmak için ihtiyacınız olan her şey!

Merhem Hendek Ve Sedef için Bu İnanılmaz Ayurveda İlaçları deneyin

Ayurveda, psoriasis gibi cilt bozukluklarının, kapha ve vata doshas’daki dengesizlikler nedeniyle oluştuğunu öne sürmektedir. Ayurveda’nın sedef hastalığına karşı nasıl yardımcı olabileceğini öğrenmek için burayı okuyun.

2. Karışımı soğutun ve psoriasis ve egzamadan etkilenen cilt bölgelerine 15 dakika boyunca uygulayın.

3. Yıkadıktan sonra , bölgeye çiğ patates suyu sürün ve yarım saat kadar bekletin. İnce bir kabuk oluşturacak, sonra onu sade suyla yıkayabilirsiniz.

4. Bu ilacı en az 2 hafta boyunca egzama ve sedef hastalığı için etkili bir ilaç olarak deneyebilirsiniz. Kaşıntıya ve yanmaya neden olan diğer cilt rahatsızlıklarında da kullanılabilir.

Bu doğal çözümün, egzama veya sedef hastalığını tedavi edecek tek şey olmadığı unutulmamalıdır. Yukarıda belirtildiği gibi zayıf bağırsak sağlığı olan bu tür sorunların kök nedeninin iyileştirilmesi ile birlikte kullanılmalıdır.

Fesleğen tohumu cilt için Faydaları egzama ve sedef hastalığı ile ilgili yardımcı olabilir. Vücut ısısını azaltmada yardımcı olurlar. Fesleğen tohumlarını düzenli olarak almak, normal yıpranma ve yıpranma nedeniyle hasar gördüklerinde yeni cilt ve hücreler oluşturmak için gerekli olan bir bileşik olan kolajen salgılamasına yardımcı olur. Protein, K vitamini ve demir ile paketlenmiş fesleğen tohumu, saçın iyi kalitede olmasına yardımcı olabilir.

2 YORUMLAR

  1. […] Kafa derisi sedef hastalığı belirtileri pullu ve düzensiz deri deri, kaşıntı, dökülme gibi kepek içerir. Saç dökülmesi, kafa derisi sedef hastalığına bağlı değildir. Scalp cildi, kaşıntı ve kafa derisi sedef hastalığına bağlı stres atma, çok sert çizme veya penye, sonunda geçici saç dökülmesine yol açar. Saç derisi psoriasis tedavi edildiğinde sonuçta iyileşir. Kafa derisi sedef hastalığı belirtileri yaşıyorsanız bir dermatoloğa danışmak çok önemlidir. Doktorunuz size kafa derisi sedef hastalığı için steroidler, yağlar, losyonlar ve diğer tıbbi çözümleri reçete edebilir. Bu tedaviler kafa derisi sedefini tedavi edebilir ancak saçınızın sağlığını bozabilir. Bu nedenle, kafa derisi sedef hastalığı için ev ilaçları kullanmak daha iyidir.  Sedef ve Egzama için Doğal Ve Basit Ev Çözümü […]

  2. […] Sedef hastalığı, deri hücrelerinin biriktiği ve ölçekler ile kuru, kaşıntılı yamalar oluşturduğu bir cilt rahatsızlığıdır. Ne yazık ki, kronik ve ömür boyu ve tedavi edilemez. Psoriasis ile hayatı yönetmek kolay değildir ve kesinlikle kendine özgü zorlukları ortaya çıkarır. Fakat bu imkansız olduğu anlamına gelmez. Aslında, bazı yaşam tarzı değişiklikleri yaparak, diyetinizi değiştirmek kadar kolay, sedef hastalığıyla yaşamak daha kolay olabilir. Bazı yiyecekler sedef hastalığını tetikleyebilir, diğerleri ise sakinleşmesine yardımcı olabilir. Herkesin bedeni farklı olduğundan, bazı tetikleyici yiyecekler herkes için aynı olmayabilir. Ancak, cildinizde iltihaplanmayı tetikleyen veya iltihaplanmaya neden olan bazı yaygın besinler vardır, tahriş ile sonuçlanır:  […]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz