HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞININ CİLDE FAYDALARI NELERDİR?

0
340

Hindistan cevizi yağının cilde faydaları nelerdir? Bu soru, genellikle akıllara cilt bakım ürünleri, saç maskeleri hatta dudak balmları gibi pek çok kozmetik ürünün bile, içeriğindeki Hindistan cevizi yağı sayesinde ne kadar yararlı olabileceğini getiriyor. Ancak ben doğallıktan yanayım diyenler için, aktarlarda katı veya sıvı formu ile satışa sunuluyor.

1-Faydaları

Hindistan cevizi yağının cilde faydaları nelerdir denildiğinde, pek çok kişinin aklına ham Hindistan cevizinden ziyade, içeriğinde Hindistan cevizi yağı olan bakım ürünleri geliyor. Ancak bu bakım ürünleri de oldukça faydalı olabiliyor. Genel olarak Hindistan cevizi yağı, kurutulmuş Hindistan cevizinden elde edilir ve yüksek oranlarda doymuş yağ içerir. Bu durum, Hindistan cevizi yağını cilt bakımında vazgeçilmez yapıyor. Özellikle kuru ya da karma ciltler için harika bir nemlendirici görevi görürken, akne sorunu olanlar için hem sorunun kökünü kurutmak hem de tekrarlamasını önlemek için harika bir destekçi olabiliyor.

2-Farklı kullanım Alanları

Hindistan cevizi yağının cilde faydaları nelerdir sorusunun cevabı oldukça kapsamlı olabilir. İçeriğindeki magnezyum, potasyum, kalsiyum, demir ve çinko mineralleri, E, K, C vitaminleri ve doymuş yağ asitleri göz önüne alındığında, yalnızca cilt için olan faydalarından bahsetmek yetersiz kalacaktır. Tüm bu içerik dikkate alındığında harika bir saç bakım maskesi, doğal bir makyaj temizleyici ve bir fincan Türk kahvesinin içerisine günde 1tatlı kaşığını aşmayacak şekilde eklenmesi durumunda, diyet yapanlar için harika bir ara öğün de olabilmektedir. Sağlık ve güzellik alanında olduğu gibi, mutfakta da kendine yer bulan Hindistan cevizi yağını, pek çok yemeğe sıvı yağ yerine ekleyebilirsiniz. Ayrıca, kollajen üretimini artırarak cilt lekeleriyle savaşır ve cilt tonunu da eşitlemeye yardımcı olur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz