Bitkisel yöntemlerle cilt beyazlatma

0
311

Bitkisel yöntemlerle cilt beyazlatmaiçin oldukça fazla seçenek bulunmaktadır. Bu konu, cildi çeşitli sebeplerle kararmış ya da daha açık ten rengine sahip olmak kişiler tarafından sıklıkla araştırılan konulardan biri haline gelmiştir. Bu noktada kişilerin doğal yöntemlerin sunduğu çözümlere güvenmesi oldukça fayda sağlayacaktır. Kozmetik ürünlerinin genel olarak içeriğinde zararlı maddeler bulunmaktadır. Bununla birlikte kişiler doğal ürünleri dahi tercih ederken tedirgin olmaya başlamıştır. Dolayısıyla evde bitkisel çözümler üretmek en güvenli yöntem gibi görünmektedir.

Cildin Kararmasına Neler Sebep Olur?

Cildin kararması pek çok etkene bağlı olarak gelişen bir cilt problemidir. Bitkisel yöntemlerle cilt beyazlatma mümkün olsa da cildin kararmasına sebep olan etkilerin bilinmesi ve bu anlamda önlem alınması gerekmektedir. Cildin kararmasına, nem eksikliği, kalıtsal sebepler, cildin yeteri kadar yenilenmemesi ya da alerjiler sebep olabilmektedir. Bunun dışında zararlı alışkanlıkların da cildin kararmasında etkili olduğu görülmüştür.

Bu sebeplerin yanında en yaygın sebebi ise güneş ışınlarına maruz kalmaktır. Güneşe güçlü koruyucu kremler olmadan çıkmamak ve bilinçsizce güneşlenmemekgerekmektedir. Bir diğer faktör ise vücutta meydana gelen hormonal değişimlerdir. Özellikle kadınların hamilelik dönemlerinde kararlamalar olduğu görülmüştür.

Doğal Maskeler

Bitkisel yöntemlerle cilt beyazlatma doğal maskelerin düzenli kullanımı ile mümkündür. Aşağıdaki maskeler cilt beyazlatma için en çok kullanılan yöntemler arasındadır.

Limon: Limon kararan bölgelerin beyazlatılması için kullanılan en etkili ürünlerden biridir. Limon hafifçe sıkılarak sorunlu bölgeye uygulanarak kullanılmaktadır. 30 dakika bekletildikten sonra yıkanması ve ardından bölgenin nemlendirilmesi gerekmektedir.

Portakal: Yarım portakalın suyu ve yoğun kıvam alana kadar eklenmiş toz zerdeçal ile yapılan harika bir maskedir. 1 saat bekletilip yıkanması gerekmektedir.

Domates: Rendelenmiş domates ile pirinç unu karıştırılarak yapılan bu maskenin macun kıvamında olması gerekmektedir. Uygulamanın ardından 20-30 dakika bekletilip durulanması gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz